Zgrzewanie / przypawanie kondensatorowe

Przygotowanie elementów wycinanych z blachy do dalszej produkcji czy montażu niekiedy wymaga też trwałego umocowania na powierzchni specjalnych elementów łącznikowych. Mogą nimi być zarówno kołki gwintowane, jak i sworznie, nakrętki czy inne detale montażowe. Do ich przytwierdzania wykorzystujemy zgrzewanie kondensatorowe. Metoda ta polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przez baterie kondensatorów. W ich efekcie następuje uplastycznienie powierzchni materiału bazowego i kołka oraz – po ich dociśnięciu do siebie – połączenie, schłodzenie i utrwalenie złącza. Przypawanie kołków tą metodą umożliwia montaż detali o średnicy do M8.

Zgrzewanie kołków wykonujemy za pomocą wysokiej klasy zgrzewarki kondensatorowej HBS CD1501. Urządzenie jest wyposażone w specjalny pistolet, przez który jest wyrzucany sworzeń (kołek). Jednocześnie w chwili wyrzutu uruchamia on łuk elektryczny i inicjuje proces zgrzewania. Przypawanie kołków tą metodą jest szybkie i bardzo precyzyjne. Pozwala też na wyposażanie w nie nawet cienkich blach, które nie kwalifikują sie do montażu sworzni innymi metodami.

architekt cięcie
gięcie blach w firmie

Zgrzewanie kołków na indywidualne zamówienie

Nasza firma od 2003 roku zajmuje się świadczeniem usług z zakresu cięcia, gięcia, spawania i zgrzewania kondensatorowego blach, szczególnie w dla firm z takich miast jak Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź, Katowice oraz Sosnowiec, Jaworzno, Mysłowice. Współpracujemy zarówno z Klientami biznesowymi, jak i z osobami prywatnymi, które poszukują eksperta świadczącego wysokiej jakości usługi z zakresu obróbki blachy.

Zarówno cięcie plazmowe, jak i zgrzewanie kołków wykonujemy z użyciem specjalistycznych maszyn. Dzięki temu gotowe produkty spełniają wymagane normy i oczekiwania naszych Klientów.

Możemy zorganizować dowóz gotowych produktów prosto do Klienta, dzięki czemu nie musisz martwić się koniecznością samodzielnego ustalania transportu ciężkiego i obszernego materiału. Jeśli interesuje Cię też montaż nitonakrętek czy zgrzewanie kondensatorowe/ przypawanie kołków i chcesz podjąć z nami współpracę, zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zorganizować dostawę towaru pod wskazany adres.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY