Na czym polega gięcie krawędziowe blach?

Na czym polega gięcie krawędziowe blach?

Każda branża charakteryzuje się innym zapotrzebowaniem na różnego typu komponenty. Obecnie możemy korzystać z możliwości, jakie dają nam specjalistyczne urządzenia do gięcia  blachy. Dzięki nim możliwe jest pozyskiwanie produktów o określonych parametrach, a także spełniających wymagane normy. Gięcie krawędziowe blach można wykorzystać zarówno do obróbki elementów stalowych, jak i aluminiowych. Warto poznać lepiej proces obróbki przy pomocy pras krawędziowych.

Zastosowanie pras krawędziowych

Prasa krawędziowa jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do obróbki materiału. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to umożliwia krawędziowe gięcie blachy. Jest to maszyna, która umożliwia wykonanie gięcia z najwyższą dokładnością oraz precyzją, co nie byłoby możliwe w przypadku ręcznego wykonywania gięcia. Prasa krawędziowa może pracować z różnymi typami blach. Dzięki wysokiej trwałości urządzenia, możliwe jest wykonanie nawet skomplikowanych zgięć na grubych blachach, które maszyna może odwzorować niemalże w 100%. Prasy krawędziowe umożliwiają więc wykonanie gięcia na indywidualne zlecenie każdego klienta.

Proces gięcia krawędziowego blachy

Proces gięcia krawędziowego blachy jest wysoce zautomatyzowany. Oznacza to, że większość czynności dzieje się bez udziału człowieka. Zanim rozpocznie się proces gięcia, prasa krawędziowa musi zostać odpowiednio zaprogramowana. Następnie do maszyny wkłada się materiał, który będzie poddawany obróbce. Wyróżnić można trzy podstawowe tryby, w których działa urządzenie. Pierwszym z nich jest gięcie sprężyste, następnie przechodzi się do zaginania plastycznego, natomiast na samym końcu wykonywane są prace wykończeniowe, które polegają na dotłaczaniu brakujących elementów. Dzięki złożonemu procesowi obróbki blachy możliwe jest uzyskanie pożądanego kształtu, który będzie miał zastosowanie w wielu różnych sektorach przemysłu. Nasze przedsiębiorstwo oferuje usługę gięcie nawet bardzo skomplikowanych detali.