Jak wygląda proces pemowania?

Jak wygląda proces pemowania?

Postęp widoczny jest we wszystkich dziedzinach naszego funkcjonowania. Nie ominął on także gałęzi, jaką jest przemysł, który dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Skok technologiczny jest bardzo duży, a możliwości, jakie się przed nami otwierają – ogromne. Nowe produkty tworzone są coraz szybciej i efektywniej.  

Jedną z technik, która stanowi prawdziwą rewolucję jest pemowanie. Na czym ono polega? Jakie są zalety tego rozwiązania? I dlaczego warto skorzystać w tym zakresie z pomocy fachowców? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Pemowanie – na czym polega?

Pemowanie to inaczej łączenie blachy przy pomocy wciskania kołków gwintowanych i tulejek. Jak przebiega ten proces? Łączniki są wprowadzane do specjalnie wykonanego otworu w danym elemencie, a następnie zostają wciśnięte, nie powodując żadnych uszkodzeń ani odkształceń po drugiej stronie elementu.

Aby proces pemowania przebiegał sprawnie, do jego przeprowadzenia wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, w tym innowacyjne prasy. Ich działaniu mogą być poddawane różne elementy, w tym kołki, nakrętki, tulejki, śruby i inne.

Pemowanie może być przeprowadzane w przypadku wielu materiałów m.in. takich jak:

  • stal niestopowa (węglowa) od 0,8 milimetra – 6 milimetrów,
  • stal stopowa (nierdzewna) od 0,8 milimetra – 6 milimetrów,
  • aluminium od 0,8 milimetra – 6 milimetrów.

Podstawowe zalety 

Dzięki użyciu najnowszych technik i urządzeń, takich jak różnego rodzaju pemownice pneumatyczne, możliwe jest szybkie i efektywne działanie. 

Korzyści, które przynosi ten proces to m.in.:

  • możliwość insertowania elementów złącznych takich jak: kołki, nitonakrętki, tuleje,
  • możliwość dokonania szybkiego montażu na zimno,
  • zwiększenie efektywności i szybkości pracy.

Nasza oferta

Jeśli szukasz rzetelnego usługodawcy, który świadczy usługi z zakresu pemowania, sprawdź naszą ofertę. Jako firma działamy już od 2003 roku, co sprawia, że posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie.  

Do zalet współpracy z nami można zaliczyć:

  • dbałość o szczegóły, 
  • dostęp do produktów najwyższej jakości, które powstają dzięki innowacyjnym maszynom, 
  • pracę z doświadczonymi specjalistami, którzy w każdej chwili mogą służyć poradą, 
  • realizację zamówień w stosunkowo krótkich terminach i w przystępnych cenach.

Zajmujemy się m.in. cięciem blachy, pemowaniem, czy spawaniem konstrukcji metalowych. Pracujemy z użyciem profesjonalnego sprzętu, dostosowując materiał do wymagań konkretnego zakładu produkcyjnego tak, aby spełniał on wszelkie normy jakościowe. Już dziś sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!